• PROCEDURA   BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 OBOWIĄZUJĄCA PODCZAS ORGANZACJI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH/INNYCH KONKURSÓW NA TERENIE SZKOŁY.

1. Na konkurs może przyjść wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Zdający nie może przyjść na konkurs, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

2. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

3. Zarówno przed rozpoczęciem konkursu jak i po jego zakończeniu zdających obowiązuje zakaz tworzenia grup przed szkołą.

4.Uczeń przystępujący do konkursu zobowiązany jest dostarczyć w dniu konkursu zgodę rodzica na udział w konkursie na terenie szkoły, wraz ze zgoda na pomiar temperatury. (załącznik nr 1)

5. Do szkoły uczniowie wchodzą wejściem głównym, na 15 minut przed rozpoczęciem konkursu.  Uczniowi zostanie zmierzona temperatura.

6. Uczeń zobowiązany jest do:

- dezynfekcji rąk po wejściu na teren szkoły,

- osłony ust i nosa aż do momentu zajęcia miejsca w sali

- zachowywania dystansu wobec innych uczestników konkursu

- przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką

7.  Konkurs odbędzie się w sali nr 13 (I piętro), zgodnie z obowiązującym harmonogramem (Załącznik 2)

Przed wejściem na teren szkoły/sali egzaminacyjnej zdający mają obowiązek dezynfekowania rąk.

8. Na terenie szkoły nie ma możliwości jedzenia posiłków.

9. Po zajęciu miejsca w sali konkursowej (w trakcie konkursu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie

wychodzi do toalety

kończy pracę z arkuszem zadań i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

10 Zdający mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie konkursu, nawet po   zajęciu miejsca przy stoliku.

Na konkursie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

11. Uczniowie wychodzą z sali w maseczkach, pojedynczo.

12.  Po wyjściu z sali uczniowie niezwłocznie opuszczają teren szkoły i nie grupują się przed wejściem.

14. Jeżeli zdający przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu konkursowego informuje o tym higienistkę szkolną, która zapewnia odizolowanie zdającego w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym a następnie niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły. W przypadku gdy stan zdrowia nie wymaga interwencji zespołu ratownictwa medycznego, zdający powinien udać się do domu transportem indywidualnym, pozostać w domu i skorzystać z teleporady medycznej.

Zalacznik_Nr_1_do_Zarzadzenia_Dyrektora_Szkoly_Nr_4.

ZALACZNIK_2_-HARMONOGRAM.docx