• Jak to działa?

• Dnia 26.09.2019r. odbyło się pierwsze w roku szkolnym spotkanie z cyklu "Jak to działa?". Naszym gościem była radna miasta Świętochłowice pani Bożena Wojciechowska- Zbylut. Uczniowie mieli okazję dowiedziec się jak funkcjonuje Rada Miasta i czym zajmuje się na co dzień Urząd Miejski.

• 10 października młodzież z klas 7 i 8 uczestniczyła w spotkaniu z cyklu „Jak to działa?” w Urzędzie Miasta Świętochłowice. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z Prezydentem Miasta panem Danielem Begerem, Wiceprezydentem Adamem Trzebinczykiem a także Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Zbigniewem Nowakiem. Grupa zwiedziła salę kominkową, salę sesyjną a także gabinet Prezydenta Miasta i Przewodniczącego Rady. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

• W dzisiejszym spotkaniu z cyklu "Jak to działa?" udział wzięli zawodnicy klubu piłkarskiego Ruch Chorzów wraz z klubowym specjalistą od marketingu. Goście opowiedzieli jak wygląda praca piłkarza, jak przygotowują się do spotkań, kto jest ich idolem, a nawet wspomnieli o klauzulach w kontraktach piłkarskich. Na spotkaniu padło wiele ciekawych pytań ze strony uczniów. Już wkrótce kolejni goście.

• Na dzisiejszym, bardzo udanym spotkaniu z cyklu "Jak to działa?" gościliśmy Przewodniczącego Rady Miasta Świętochłowice Pana Zbigniewa Nowaka. Oprócz wielu wiadomości dotyczących funkcjonowania miasta mieliśmy okazję wysłuchać anegdot z życia gościa. Bardzo dziękujemy za spotkanie Panu Przewodniczącemu, a także Pani Dyrektor Marcie Pelc- Malujdzie, która nam dziś towarzyszyła.