• Uczniowie oraz osoby nadzorujące egzamin zobowiązane są do przestrzegania procedur bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID 19 obowiązujących na terenie szkoły w czasie egzaminu  

        WEWNĘTRZNA PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA  W WARUNKACH PANDEMII COVID-19 W SZKOLE PODSTAWOWEJ   NR4 W  ŚWIĘTOCHŁOWICACH PODCZAS ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY  (PROCEDURA OPRACOWANA NA PODSTAWIE WYTYCZNYCH CKE, MEN, GIS)

         

        SZKOŁA działa w trybie reżimu sanitarnego. Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących zaleceń opisanych w WEWNĘTRZNEJ PROCEDURZE BEZPIECZEŃSTWA W WARUNKACH PANDEMII COVID-19 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 IM. T. KOŚCIUSZKI W   ŚWIĘTOCHŁOWICACH  ( https://sp4sw.edupage.org/news/#news-39 ) oraz stosowania się do poniższych procedur: 

         UCZNIOWIE ZDAJĄCY EGZAMIN

        • Na egzamin może przyjść wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. 
        • Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych. 
        • Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
        • Osoba która przechorowała COVID-19 (jest ozdrowieńcem) oraz osoba  zaszczepiona przeciwko COVID-19 (pełna dawka), może przyjść na egzamin, nawet jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji lub na kwarantannie.
        • Zarówno przed rozpoczęciem egzaminu jak i po jego zakończeniu zdających   obowiązuje zakaz tworzenia grup przed szkołą.
        • Czekając na wejście do szkoły  albo do sali egzaminacyjnej zdający zachowują odpowiedni odstęp (min. 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos (maseczka)
        • Do szkoły uczniowie wchodzą wyznaczonymi wejściami o określonej godzinie, zgodnie z ustalonym harmonogramem, mają zakryte usta i nos (maseczka). 
        • Przed wejściem na teren szkoły/sali egzaminacyjnej zdający mają obowiązek dezynfekowania rąk.
        • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
        • W przypadku wniesienia na teren szkoły rzeczy osobistych, które nie są wymagane na egzaminie, zdający są zobowiązani do pozostawienia ich w wyznaczonym miejscu.
        • Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
        • Na terenie szkoły nie ma możliwości jedzenia posiłków. 
        • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:  podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie , wychodzi do toalety, kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
        • Zdający mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po   zajęciu miejsca przy stoliku. 
        • W trakcie egzaminów zdających obowiązuje: zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi, zakaz dotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką 
        • Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem, przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
        • Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych.  Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
        • Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej. 
        • Po zakończonym egzaminie zdający niezwłocznie opuszczają salę/szkołę zgodnie z ustalonymi zasadami: Uczniowie opuszczają salę pod nadzorem członka zespołu nadzorującego, wychodzą z sali w maseczkach, pojedynczo, niezwłocznie opuszczają teren szkoły i nie grupują się przed wejściem. 
        • Jeżeli zdający przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób, a następnie niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły oraz informuje właściwą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe.  
        • W przypadku gdy stan zdrowia nie wymaga interwencji zespołu ratownictwa medycznego, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego powiadamia rodziców/opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły (uczeń udaje się do domu najlepiej transportem indywidualnym i zasięga teleporady medycznej)), w razie pogarszania się stanu zdrowia  zdającego - także pogotowie ratunkowe.

         

         

         PRZYBORY NA EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY

        1. Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi)
        2. Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
        3. Z dodatkowych materiałów oraz przyborów pomocniczych mogą korzystać zdający, którym dostosowano warunki przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Zdający korzystają   ze sprzętu, którego używają w procesie dydaktycznym , np. cudzoziemcy - słownik dwujęzyczny (język polski – język rodzimy i język rodzimy – język polski) w wersji papierowej lub elektronicznej.
        4. Osoby z chorobami przewlekłymi, chore lub niesprawne czasowo mogą korzystać z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę.

         

         

         

         

        I PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

        ORGANIZACJA EGZAMINU

        Egzamin próbny klas ósmych odbędzie się w ramach konsultacji (jest dla uczniów dobrowolny),  zgodnie z nowym harmonogramem na ten tydzień, w terminie 4-6 luty 2021 r.

        1. Uczniowie przychodzą na egzamin i zostają wpuszczeni do szkoły zgodnie z harmonogramem:

        Godz. 8.10  wejście główne – gr. 4 (sala 23)

        Godz. 8.15 – wejście główne – gr. 1 (sala 20)

        Godz. 8.20  wejście główne   gr. 2 (sala 13)

        Godz. 8.15 – wejście od strony boiska – gr. 3 (sala 11)

        Godz. 8.20 – wejście od strony boiska – gr. 5 (sala 17)

        CZAS TRWANIA EGZAMINU

        przedmiot

        arkusz standardowy

        Gr.1,2,3 ( oraz cudzoziemcy

        na j. angielskim)

        dostosowania

        Gr.4,5

        język polski

        120 min.

        8.30 – 10.30

        wydł. czasu do 180 min.

        8.30 – 11.30

        matematyka

        100 min.

        8.30 – 10.10

        wydł. czasu do 150 min.

        8.30 – 11.00

        język angielski

        90 min

        8.30 – 10.00

        wydł.czasu do 135 min.

        8.30 – 10.35

         

         

      • Zmiany na egzaminie ósmoklasisty

        Wymagania egzaminacyjne
        W 2021 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonym do rozporządzenia załączniku, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

        Wyniki konsultacji projektu wymagań egzaminacyjnych
        Po analizie opinii, zespoły merytoryczne wprowadziły kolejne zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych. Wśród przykładowych zmian można wymienić:

        • z języka polskiego – z listy lektur obowiązkowych wykreślono Tędy i owędy Melchiora Wańkowicza,
        • z matematyki – ograniczono wymagania dotyczące działań na pierwiastkach oraz stereometrii (brył przestrzennych),
        • z języka angielskiego – z listy środków gramatycznych wykreślono czas past perfect oraz mowę zależną;
        Arkusze egzaminacyjne
        Do 31 grudnia br. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi na swojej stronie internetowej (www.cke.gov.pl) aneksy do informatorów. Jednak już dziś CKE przekazała informacje dotyczące najważniejszych zmian w formule arkuszy egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów na egzaminach w 2021 r.
        Egzamin ósmoklasisty w 2021 r.

        Język polski
        • Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej, w tym skróconą listę lektur obowiązkowych.
        • Czas trwania: 120 minut.
        • Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym:
        • część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość i rozumienie utworów literackich, interpretacja tekstów kultury, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 25 pkt (ok. 20 zadań opartych na dwóch tekstach; ok. 50 proc. zadań otwartych),
        • część 2: wypracowanie – 20 pkt.
        • Temat wypracowania do wyboru spośród dwóch: rozprawka albo opowiadanie.
        • W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu.

        Matematyka
        • Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej (np. bez zadań dotyczących dowodów geometrycznych, ograniczone wymagania dotyczące działań na pierwiastkach, stereometrii).
        • Czas trwania: 100 minut.
        • Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 25 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 15 pkt – zadania zamknięte, 10 pkt – zadania otwarte.
        • Liczba zadań otwartych: 4 (w latach 2019–2020: 6).
        Język obcy nowożytny
        • Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej oraz ograniczony zakres środków gramatycznych.
        • Oczekiwany średni poziom biegłości językowej, w tym zakresu środków językowych w wypowiedziach pisemnych (w skali ESOKJ) – A2.
        • Czas trwania: 90 minut.
        • Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 55 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 34 pkt – zadania zamknięte, 21 pkt – zadania otwarte.
        • Mniejsza liczba zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych oraz zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych.
        Inne zmiany na egzaminach
        • Określone zostały również zasady przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego przez osoby kształcące się w szkołach wchodzących w skład Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.
        Zadania dla Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
        Do 23 grudnia br. CKE ogłosi harmonogram przeprowadzania egzaminów w 2021 r.
        Do 31 grudnia br. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje aneksy do informatorów o egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 r. z poszczególnych przedmiotów. W aneksach określone zostaną m.in. listy struktur gramatycznych na egzaminy z języków obcych, listy lektur na egzamin maturalny z języków mniejszości narodowych, mniejszości etnicznej i języka regionalnego.
        Do 31 grudnia br. zaktualizuje informacje o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego.
        Więcej informacji o egzaminach na stronie: www.cke.gov.pl
        Podstawa prawna
        Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 16 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 www.gov.pl/attachment/8cac1c20-9892-4f05-ba3a-ff3f3658cfcd
        załącznik nr 1 zawierający wymagania egzaminacyjne na egzamin ósmoklasisty obowiązujące w 2021 r. 

        Zalacznik_nr_1-_E8_Wymagania_-_do_podpisu.pdf

        • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 – SKRÓT NAJWAŻNIEJSZYCH INFORMACJI

          1. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

          2. Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty:

          a. język polski

           b. matematykę

          c. język obcy nowożytny.

          3. Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia.

          4. Do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego uczeń przystępuje z tego języka obcego nowożytnego, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

          I. HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

          PRZEDMIOT

          TERMIN GŁÓWNY

           

          TERMIN DODATKOWY

          j. polski

          25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00 2

          16 czerwca 2021 r. (środa) – godz. 9:00

          matematyka

          26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00 3.

          17 czerwca 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

          język obcy nowożytny

          27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

          18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00

           

          ·        Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń:

          a. który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym

          b. który przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).

          c. uczeń, któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów.

          ·        Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym zdający przystępuje w szkole, której jest uczniem .

          II. CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW

          PRZEDMIOT

          ARKUSZ STANDARDOWY

          ARKUSZ DOSTOSOWANY, ARKUSZ STANDARDOWY Z PRZEDŁUŻENIEM CZASU

          j. polski

          120 min.

          przedłużenie czasu do 180 min.

          matematyka

          100 min.

          przedłużenie czasu do 150 min.

          język obcy nowożytny

          90 min.

          przedłużenie czasu do 130 min.

           

          III.OGŁOSZENIE WYNIKÓW EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

          1. Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty  -  2 lipca 2021 r.

          2. Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji - do 8 lipca 2021 r.

          3. Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji - 9 lipca 2021 r.

          IV. INFORMACJA O MIOŻLIWOŚCI DOSTOSOWANIA FORM I WARUNKÓW PRZEPROWADZENIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

          1. Dostosowanie form egzaminu ósmoklasisty polega na przygotowaniu odrębnych arkuszy dostosowanych do potrzeb i możliwości zdających.

          2. Dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty polega między innymi na:

          a. zminimalizowaniu ograniczeń wynikających z niepełnosprawności, niedostosowania społecznego lub zagrożenia niedostosowaniem społecznym ucznia

           b. zapewnieniu uczniowi miejsca pracy odpowiedniego do jego potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych

          c. wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu specjalistycznego i środków dydaktycznych

           d. odpowiednim przedłużeniu czasu przewidzianego na przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty

           e. ustaleniu zasad oceniania rozwiązań zadań wykorzystywanych do przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, o których mowa w art. 9a ust. 2 pkt 2 ustawy o systemie oświaty1 , uwzględniających potrzeby edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne ucznia

          f. zapewnieniu obecności i pomocy w czasie egzaminu ósmoklasisty nauczyciela wspomagającego ucznia w czytaniu lub pisaniu3 lub specjalisty odpowiednio z zakresu danego rodzaju niepełnosprawności, niedostosowania społecznego lub zagrożenia niedostosowaniem społecznym, jeżeli jest to niezbędne dla uzyskania właściwego kontaktu z uczniem lub pomocy w obsłudze sprzętu specjalistycznego i środków dydaktycznych.

          3. Uczniowie uprawnieni do dostosowania, podstawa dostosowania.

          l.p.

          Uczeń:

          Dostosowanie

          Podstawa dostosowania                       ( dokumenty)

          form

          warunków

          1.

          posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność

           

          tak

           

          tak

          orzeczenie

          2.

          posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niedostosowanie społeczne lub zagrożenie niedostosowaniem społecznym

           

          nie

           

          tak

          orzeczenie

          3.

          posiadający orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania

          nie

          tak

          orzeczenie

          4.

          posiadający orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania

           

          nie

           

          tak

          zaświadczenie o stanie zdrowia wydane przez lekarz

          5.

          posiadający opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, o specyficznych trudnościach w uczeniu się), w tym: z dysleksją, dysgrafią, dysortografią, dyskalkulią (nie dotyczy to uczniów posiadających opinię dotyczącą objęcia danego ucznia opieką psychologiczno-pedagogiczną

           

          nie

           

          tak

          opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej

          6.

          który w roku szkolnym 2020/2021 był objęty pomocą psychologicznopedagogiczną w szkole ze względu na: a. trudności adaptacyjne związane z wcześniejszym kształceniem za granicą b. zaburzenia komunikacji językowej c. sytuację kryzysową lub traumatyczną

           

           

          nie

           

           

          tak

           

           

          pozytywna opinia rady pedagogicznej

          7.

          o którym mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (cudzoziemiec), któremu ograniczona znajomość języka polskiego utrudnia zrozumienie czytanego tekstu

          tak

          tak

          pozytywna opinia rady pedagogicznej

           

          4. Dokumenty, na podstawie których przyznawane jest dostosowanie formy lub warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty:

          a. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność  (wydane przez zespół orzekający działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej, zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 września 2017 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

          b. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niedostosowanie społeczne lub zagrożenie niedostosowaniem społecznym ( wydane j.w.)

          c. orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania ( wydane j.w.)

          d. zaświadczenie o stanie zdrowia wydane przez lekarza

          e. opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, o specyficznych trudnościach w uczeniu się

          f. pozytywna opinia rady pedagogicznej w przypadku uczniów: 

          ·        objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną w szkole ze względu na trudności adaptacyjne związane z wcześniejszym kształceniem za granicą, zaburzenia komunikacji językowej lub sytuację kryzysową lub traumatyczną

          ·         cudzoziemców, którym ograniczona znajomość języka polskiego utrudnia zrozumienie czytanego tekstu.

          Opinia rady pedagogicznej wydawana jest na wniosek nauczyciela lub specjalisty wykonującego w szkole zadania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej,  prowadzących zajęcia z uczniem w szkole, po uzyskaniu zgody rodziców lub na wniosek rodziców

           

          V. TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW WYMAGANYCH DO ZGŁOSZENIA UCZNIA DO EGZAMINU KLAS ÓSMYCH

          1. Nie później niż do 30 września 2020 r. - rodzice ucznia składają dyrektorowi szkoły, pisemną deklarację

             wskazującą język obcy nowożytny, z którego uczeń lub słuchacz przystąpi do egzaminu ósmoklasisty.

          2. Nie później niż do 15 października 2020 r. rodzice ucznia składają dyrektorowi szkoły, zaświadczenie o stanie zdrowia, o którym mowa w pkt 4.d

          3. Nie później niż do 15 października 2020 r. rodzice ucznia składają dyrektorowi szkoły, opinię, o której mowa w pkt 4.e

          W sytuacjach losowych zaświadczenie lub opinia mogą być przedłożone w terminie późniejszym, niezwłocznie po otrzymaniu dokumentu.

          4. Nie później niż do 20 listopada 2020 r. dyrektor szkoły lub upoważniony przez niego nauczyciel informuje na piśmie rodziców ucznia o wskazanym przez radę pedagogiczną sposobie lub sposobach dostosowania warunków lub formy przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty do jego potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych.

          5. W terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania informacji, nie później niż do 25 listopada 2020 r. rodzice ucznia składają oświadczenie o korzystaniu albo niekorzystaniu ze wskazanych sposobów dostosowania.