• Klub książki

• Dnia 19.O9 odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie Klubu Książki. Rozmawiałyśmy o snach, które się urzeczywistniają, niezwykłym chłopcu i tybetańskiej baśni. A już za tydzień kolejne spotkanie. Serdecznie zapraszam.

•

Klub Książki działa dalej. Za nami kolejne fascynujące książkowe rozmowy. Zapraszam

• Klub Książki dzisiaj wyjątkowo poza szkołą. Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Świętochłowicach. Członkinie Klubu zapisały się do biblioteki, a także dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka i jak wygląda praca biblotekarza.

• Dziś, jak co czwartek odbyło się spotkanie Klubu Książki. Rozmawiałyśmy o zaczarowanej winnicy, młodych detektywach i złodziejach dzieł sztuki. A już za tydzień kolejny Klub. Serdecznie Zapraszam :)

• Dzisiejszy Klub Książki omawiał klasyczne dzieła literatury światowej, a już za tydzień poezja. Serdecznie zapraszam

• Poezja i pączki czyli połączenie idealne. Dzisiejszy Klub Książki na słodko.

• Dzisiejszy Klub Książki przeniósł nas do wiktoriańskiej Anglii, na Wyspy Szczęśliwe i Dziki Zachód.

A kolejne opowieści już za tydzień.

• Podczas przerw od zdalnej nauki polecam poczytać wartościowe książki (cz.1)

1.

Książka opowiada o czternastoletniej Zofii Amundsen, która podążając śladami największych uczonych Europy - Platona, Sokratesa i Heideggera - odkrywa nie tylko piękno i prostotę filozoficznych nauk, ale przede wszystkim dociera do głębin własnej duszy. Tam znajduje się niezwykły i zupełnie niespodziewany skarb...

2. Nicola Yoon "Ponad wszystko"

Maddy żyje pod kloszem. Dziewczyna cierpi na schorzenie, które w skrócie można opisać jako uczulenie na świat – dosłownie wszystko może wywołać u niej reakcję alergiczną, która może doprowadzić do śmierci. Jedyną odskocznią są dla niej ukochane książki, a zwłaszcza jedna z nich – „Mały Książę”. Życie Madeline zmienia się o 180 stopni, kiedy do domu obok wprowadza się nowa rodzina. Od tego momentu jej życie nie będzie już takie jak wcześniej. Nastolatka będzie musiała podjąć decyzję, czy żyć jak dotychczas (nie żyjąc tak naprawdę), czy też postawić na szali wszystko, łącznie z własnym życiem.

• Wartościowe książki, które pomogą przeżyć w domu (cz.2) - Drodzy Klubowicze (i nie tylko) czytajcie!

1. John Green "Gwiazd naszych wina"

Hazel choruje na raka i mimo cudownej terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Lecz gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka powieści poznaje niezwykłego młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo. Wnikliwa, odważna, humorystyczna i ostra książka to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia ekscytującą, zabawną, a równocześnie tragiczną kwestię życia i miłości.

2. Colleen Hoover "Never Never"

Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki, tajemnicze notatki i fotografie z nieznanych miejsc muszą im pomóc w odkryciu własnej tożsamości.
        Ale czy można odbudować uczucia? Czy można chcieć przypomnieć sobie… że ma się krew na rękach? A jeśli prawda jest tak szokująca, że tylko zapomnienie chroni przed szaleństwem?

3. Yann Martel "Życie Pi"

Ranna zebra, orangutan, hiena cętkowana, szczur i tygrys bengalski… Taka menażeria to nie najlepsze towarzystwo w dryfującej po oceanie szalupie. Niestety szesnastoletni Pi Patel po zatonięciu japońskiego frachtowca, na pokładzie którego wraz z rodziną i zwierzętami z prowadzonego przez ojca zoo płynie z Indii do nowej ojczyzny, Kanady, nie ma żadnego wpływu na dobór towarzyszy niedoli. Grupa rozbitków, wśród których – poza orangutanem – Pi Patel jest jedynym dwunożnym stworzeniem, szybko się kurczy, aż pozostaje tylko on i tygrys. Odyseja przez Pacyfik staje się walką o życie – z żywiołem, głodem i, przede wszystkim, z olbrzymim kotem, z którym w bezpośredniej konfrontacji chłopiec nie miałby żadnych szans. By utrzymać zwierzę z dala od siebie, musi na niewielkiej powierzchni szalupy oznaczyć swoje terytorium i stać się osobnikiem alfa.